MEGAMOCNI

Profesjonalna opieka i rehabilitacja w domu pacjenta

Dodano 2016-02-25 11:08:35 | Autor: Dariusz Makuła

MEDI-system, lider  opieki długoterminowej w Polsce, wprowadza nową usługę – specjalistyczną opiekę i rehabilitację w domu pacjenta. Zakres świadczeń jest dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb podopiecznego, oczekiwań najbliższych, wskazań medycznych oraz celów terapii. Profesjonalną opiekę zapewniają przeszkolone opiekunki, pielęgniarki oraz fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Usługa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób, które potrzebują i poszukują profesjonalnej pomocy, jak również tych, które już zakończyły pobyt w ośrodku MEDI-system.

Warto zaufać profesjonalistom

Profesjonalna opieka domowa jest szczególnie ważna dla osób po urazach, wypadkach
i hospitalizacji, osób leżących, starszych lub wymagających pomocy przy poruszaniu się bądź wykonywaniu codziennych czynności, a także osób w stanie wegetatywnym (apalicznym). Specjalnie przygotowany personel zaopiekuje się również pacjentami z problemami neurologicznymi (demencja, otępienie, choroba Alzheimera, udar mózgu), z niewydolnością oddechową (m.in. przewlekła obturacyjna choroba płuc z aparatem tlenowym) lub krążeniową (np. owrzodzenia podudzi), po zabiegach operacyjnych (m.in. złamanie szyjki kości udowej, miednicy), a także pacjentami ze stomią. Opieka nad chorym może być sprawowana w systemie godzinowym lub całodobowym (z opcją zamieszkania).

Nowa usługa powstała poniekąd z inicjatywy samych pacjentów i ich rodzin. Otrzymujemy wiele pytań o możliwość udzielania fachowej pomocy opiekuńczo-rehabilitacyjnej w domu. Dotyczy to zarówno osób, które nie korzystały z naszych usług opieki długoterminowej, jak i tych, które kończą pobyt w naszym ośrodku. Decydując się na kontynuację terapii w domu, w wybranym zakresie, mają pełne przekonanie o najwyższym poziomie opieki i obsługi” – zapewnia Agnieszka Mrozowicz, dyrektor przychodni Kijowska w MEDI-system.

Bezpieczeństwo pacjenta i rodziny

Opiekę opiekuńczo-pielęgniarską w domu sprawują osoby mające wieloletnie doświadczenie
w opiece długoterminowej i przeszkolone w ośrodkach MEDI-system. Wypracowane procedury nadzoru i standardy obsługi gwarantują wysoką jakość usług, która jest systematycznie monitorowana przez koordynatora opieki oraz Biuro Obsługi Klienta.

Naszym głównym celem jest zapewnienie pacjentom i ich najbliższym poczucia komfortu
i najlepszej opieki. Decyzja o wyborze osoby pełniącej tę ważną rolę często wiąże się z obawą
o bezpieczeństwo podopiecznego. Dlatego decydując się na korzystanie ze świadczeń pielęgniarsko-opiekuńczych lub rehabilitacyjnych warto zaufać profesjonalistom”
– mówi Agnieszka Mrozowicz.

Liczą się indywidualne potrzeby

Każdy pacjent, w zależności od wieku i stanu zdrowia, ma inne potrzeby i wymagania. Dlatego oferujemy szeroki zakres opieki domowej:

  • Czynności pielęgniarskie: pomiary parametrów życiowych, iniekcje, zmiana opatrunków, zabiegi zapobiegające powstawaniu odleżyn, pobieranie badań laboratoryjnych
  • Czynności pielęgnacyjno-opiekuńcze: m.in. toaleta całego ciała, zmiana pieluchomajtek
  • Pomoc w czynnościach życia codziennego: odbiór recept, zakupy, sprzątanie, przygotowanie posiłków, karmienie
  • Usprawnienie chorego: trening samodzielności, nauka czynności dnia codziennego, pionizacja i nauka poruszania się, zmiana ułożenia ciała
  • Ćwiczenia wzmacniające, masaż leczniczy, intensywna rehabilitacja w warunkach domowych
  • Organizacja czasu wolnego: np. spacer, czytanie książek

 

Bardzo ważnym elementem opieki domowej będzie doradztwo i pomoc w doborze sprzętu pomocniczego, usprawniającego i ułatwiającego życie pacjentów. Chcemy również prowadzić edukację zdrowotną dla podopiecznych i ich rodzin, dzieląc się naszą wiedzą
i wieloletnim doświadczeniem w opiece długoterminowej oraz rehabilitacji
” – dodaje Agnieszka Mrozowicz.

Jak skorzystać z usługi?

Usługa jest kierowana do mieszkańców Mazowsza. W celu zapewnienia bliskiej osobie opieki
i rehabilitacji w domu, wystarczy kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Podczas spotkania z rodziną w domu pacjenta koordynator MEDI-system ustala indywidualny plan opieki i dobiera właściwy personel.  Uczestniczy również w pierwszej wizycie opiekunki lub pielęgniarki w domu podopiecznego.

Więcej informacji: www.medisystem.pl