MEGAMOCNI

"Protest dot. ignorancji polskiego rządu" już 19 marca

opiekunowie protesty Toruń Warszawa Wrocław

Dodano 2014-03-17 09:44:43 | Autor: Jacek Gibel

19 marca to kolejny ważny dzień dla rodziców niepełnosprawnych dzieci. O godzinie 12:00 rozpoczną się co najmniej trzy protesty w dużych miastach Polski.

Główny protest - jak zwykle - odbędzie się w Warszawie pod Kancelarią Premiera oraz pod Sejmem. Chodzi wciąż o to samo - o zasiłki, o uznanie całodobowej opieki nad chorym dzieckiem za pracę, o wsparcie finansowe pozwalające na "godne życie". Protestować będzie jednak nie tylko Warszawa.

Pierwszy sygnał nadszedł z Poznania: Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska Poznań, solidaryzując się z rodzicami i opiekunami niepełnosprawnych dzieci (protestującymi w Warszawie, w dniu 19.03.2014 r.o godz. 12.00 pod Kancelarią Premiera oraz pod Sejmem) zaprasza na akcję protestacyjną, mającą na celu wyrażenie sprzeciwu wobec lekceważącej polityki oraz ignorancji Polskiego Rządu, która odbędzie się przy gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Jak krzyczą poznaniacy: Wspólnie zatem, głośno domagajmy się poszanowania prawa do godnego życia! Powiedzmy STOP WYKLUCZENIU NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI I ICH RODZICÓW!

Podobna akcja odbędzie się też w Toruniu. Wykluczeni opiekunowie ON głośno nawołują - jeśli nie ma możliwości przyjazdu do stolicy - o organizowanie tego dnia lokalnych protestów. Im więcej ich będzie, tym większa szansa na zauważenie przez media czy rząd - choć po tylu protestach o Wykluczonych opiekunach słyszał już chyba każdy.

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ