MEGAMOCNI

Protest okupacyjny Urzędu Marszałkowskiego

protesty Wałbrzych Wrocław ZAZ

Dodano 2014-09-22 12:33:23 | Autor: Jacek Gibel

Na 23 września zapowiedziany jest protest okupacyjny Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Jego organizatorami są podopieczni, wolontariusze i współpracownicy Fundacji im. De Gaulle'a w Wałbrzychu.

Przyczyną protestu jest "skandaliczne, niezgodne z prawem i z normami społecznymi zachowanie pracowników urzędu". Sprawa dotyczy Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu.

Jak informują organizatorzy: w dniu 9 września Zarząd UMWD podpisał decyzję o przyznaniu środków na stworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej. Do tej pory nie otrzymaliśmy kopii decyzji, która nawet nie została opublikowana na stronie internetowej urzędu. Nikt się z nami nie kontaktował. Dowiadujemy się z mediów, że proces został wstrzymany mimo tego, że zawarliśmy porozumienie dotyczące zmiany zabezpieczeń i wypełniliśmy dziesiątki innych żądań urzędników.

Oświadczamy, że nie opuścimy siedziby Urzędu Marszałkowskiego do momentu, w którym zostanie z nami podpisana umowa na utworzenie ZAZ-u, któremu wielu z nas poświęciło ponad rok swojego życia.

Protest rozpocznie się o godzinie 10:00.

zdj.

(inf. własna/walbrzych4you.pl)