MEGAMOCNI

Protest rodziców dzieci niepełnosprawnych - 4 czerwca o godz. 11:00

protest protesty Warszawa zasiłek

Dodano 2013-06-03 12:22:14 | Autor: Jacek Gibel

Jutro o godzinie 11:00 przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów rozpocznie się protest rodziców dzieci niepełnosprawnych przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu niepełnosprawnych dzieci.

Jest to już kolejna tego typu akcja. Problemem jak zwykle są kwestie finansowe. Mimo podniesienia kwoty świadczenia pielęgnacyjnego okazuje się, że podwyżki można być pewnym tylko do końca czerwca. Od nowego roku rząd planuje wprowadzenie kolejnych nowych regulacji, między innymi „wyselekcjonowanie grupy rodziców bardziej potrzebujących, których dzieci są niepełnosprawne w stopniu znacznym”.

Nowe regulacje mają, jak tłumaczy strona rządowa, ukrócić nadużycia. Rodzice zwracają jednak uwagę na fakt, że z nadużyciami walczyć trzeba na poziomie orzecznictwa. Można jego poziom podnieść, gwarantując obecność lekarza specjalisty w danej dziedzinie na komisji orzekającej, co obecnie nie ma miejsca.

Rodzice chcą też, by - jak obiecywał premier - zasiłek przestał w końcu być tylko zasiłkiem i stał się wynagrodzeniem, za które można utrzymać dziecko wymagające ciągłej opieki.

Protest ma potrwać do 15:00.

Kontakt do organizatorów:

Iwona Hartwich - 603 552 191

Henryk Szczepański - 515 141 423