MEGAMOCNI

Przyjaciele z Norwegii ofiarowali pomoc dzieciom niepełnosprawnym z Łobżenicy

Dzieci Halverson Łobżenica Norwegia pomoc

Dodano 2013-08-02 10:47:52 | Autor: Emil Kowalski

Do ośrodka wczasowego "Malwa" w Luchowie, przyjechali z wizytą reprezentanci misji protestanckiej z miasteczka Saltrød w Norwegii, którzy już przed świętami Bożego Narodzenia nawiązali współpracę z miejscowym oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Spotkanie Norwegów z Towarzystwem przebiegało pod znakiem integracji nie tylko międzynarodowej, ale i międzyludzkiej. Rozmawiały ze sobą Anne Berit Halverson oraz Halina Olejniczak – koordynatorki misji, która ma na celu pomaganie dzieciom niepełnosprawnym z gminy Łobżenica. Norwegowie przywieźli im prezenty. Barbara Kopczyńska, prezes TPD w Łobżenicy, otrzymała certyfikat, który potwierdza wspólne działanie.

Norwescy przyjaciele, ofiarowali pomoc również w postaci finansowej. Pieniądze te będą przeznaczone na zorganizowanie wycieczek dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców oraz na integracyjne spotkania. Rozmowy były owocne i spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, Już wiadomo, że to nie ostatnia wizyta Norwegów w Łobżenicy i okolicach.

info. własne/zlotowskie.pl/Sz. Chwaliszewski

zdj. Wikipedia