MEGAMOCNI

PSOUU w szczecińskim Galaxy

Dodano 2011-07-29 12:41:13 | Autor: Ireneusz Sawicki

- Chcemy godnie żyć, uśmiechać się - mówili chłopcy z ośrodka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.  W muszli koncertowej zorganizowali imprezę z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Cieszyli się, bo szybko dołączyły do nich dziesiątki przypadkowych przechodniów.

Koncert rozpoczął się występem tanecznym dzieci na wózkach inwalidzkich.

- Układ ćwiczyliśmy około miesiąca - mówi Joanna Franczak, logopeda z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego.

- Najładniejsze były stroje i takie kolorowe paski z bibułek, które fruwały na wietrze - zachwycała się 8-letnia Jowita Marleńska, która na imprezę przyszła z babcią Heleną.

Podczas imprezy uczestnicy prezentowali też swoje zdolności teatralne. Występowały grupy teatralne ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Stworzyliśmy kabaret - wyjaśniały z dumą dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Zagraliśmy taki skecz "Adam i Ewa”. Mieliśmy nawet specjalnie przygotowane drzewko. Koleżanka Agnieszka zagrała węża,
a Kasia diabełka.

W organizacji imprezy pomagali harcerze.

- Przewozimy dzieci na wózkach, pomagamy ustawić jakieś dekoracje albo rekwizyty. Jesteśmy od wszystkiego - mówił Arkadiusz Kępka z 19 Drużyny Harcerzy Służby Granicznej.

Podczas koncertu zaprezentowała się Orkiestra Marynarki Wojennej a także chór "Logos” oraz zespoły wokalne z Zespołu Szkół Publicznych nr 4.
- Zespoły "Partyturki” i "Promyczki” - dodała Kamila Supińska, uczennica tej szkoły. - Ja zaśpiewałam solo piosenkę "Mama dobrze wie”.