MEGAMOCNI

Radomska sztangistka mistrzynią Europy

Aleksin ciężary Kozdryk Lanzer mistrzostwa Tomczyk

Dodano 2013-05-24 13:31:42 | Autor: Jacek Gibel

W rozgrywanych w Rosji mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów doczekaliśmy się pierwszych medali dla Polski. Najbardziej cieszy sukces Justyny Kozdryk, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii do 45 kg.

Kozdryk, reprezentująca barwy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom, wielokrotnie wygrywała mistrzostwa Europy i świata, ale w konkurencji wyciskania sztangi na ławeczce, w rywalizacji z pełnosprawnymi sportowcami. W zawodach rangi mistrzostw Europy i świata niepełnosprawnych oraz igrzyskach paraolimpijskich nigdy wcześniej nie stanęła na najwyższym podium. Polka ustanowiła dodatkowo rekord Europy zwycięskim wynikiem 93 kg.

Cieszę się ze złotego medalu, bo to pierwszy złoty medal wśród niepełnosprawnych, co pokazuje, jak silna jest konkurencja – powiedział klubowy trener Kozdryk, Mirosław Malec.

Sukces Polki jest tym większy, że na 10 rozegranych do tej pory konkurencji, tylko dwukrotnie wygrywali zawodnicy spoza Rosji.

Polacy w Aleksinie zdobyli już trzy medale - oprócz złota Kozdryk, na podium stawali Mariusz Tomczyk (drugi w kategorii do 59 kg) i Grzegorz Lanzer (brąz do 65 kg).