MEGAMOCNI

Radomski MZDIK otrzyma nowe busy dla niepełnosprawnych

komunikacja MZDiK Radom

Dodano 2013-12-20 13:15:26 | Autor: Emil Kowalski

Cztery nowe mikrobusy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, trafią do MZDIK w Radomiu. Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, pojazdy otrzyma w połowie 2014 roku.

Koszt zakupu samochodów, to 550 tysięcy złotych. Inwestycja została w połowie dofinansowana z PFRON - w ramach 'Programu wyrównywania różnic między regionami II'. Pozostałą część funduje miasto.Na dzień dzisiejszy, MZDIK dysponuje dziewięcioma pojazdami tego typu: sześć mikrobusów 8-miejscowych z windami, dwa busy 11-miejscowe z windami i jeden 19-osobowy z podestem.

Są to samochody z dosyć pokaźnym przebiegiem i niektóre mają ponad 400 tysięcy przejechanych kilometrów. Cztery najstarsze zostaną wycofane gdy tylko pojawią się nowe. Nowe auta zabiorą po ośmiu pasażerów. Wszystkie będą wyposażone w klimatyzację i windy dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazdy tego rodzaju są wykorzystywane głównie przez różne instytucje, np. szkoły integracyjne. MZDIK udziela również przewozów dla osób prywatnych z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu. 

mzdik.pl