MEGAMOCNI

Razem bez Barier - Warszawa przyjazna niepełnosprawnym

bez_barier Warszawa

Dodano 2015-06-03 12:55:48 | Autor: Jacek Gibel

Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, przy wsparciu środków z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, realizuje projekt Razem bez Barier. Warszawa przyjazna wszystkim mieszkańcom.

Celem projektu jest zapobieganie wykluczeniu i dyskryminacji osób z niepełnosprawnością, matek prowadzących wózki z dziećmi oraz ludzi starszych, którzy mają trudności ze sprawnym i wygodnym poruszaniem się po Warszawie.

Projekt obejmuje działania interwencyjne (również wspólnie z wykluczonymi), doradztwo (spotkania i konsultacje dla mieszkańców), a także nagłaśnianie problemów (np. poprzez happeningi) oraz edukację społeczną (m.in. szkolenia dla kierowców komunikacji miejskiej, studentów).

Z myślą o tych osobach zaplanowano bezpłatne e-doradztwo (mieszkańcy mogą pisać na adres: razembezbarier@zm.org.pl) oraz dyżury telefoniczne. Dyżury będą odbywać się w każdy czwartek między godziną 14.30 a 17.00 pod numerem telefonu: (22) 621-77-77. W związku z powyższym Stowarzyszenie zwraca się z prośba o kontakt do wszystkich osób, które w Warszawie na co dzień spotykają się z barierami architektonicznymi.

Więcej informacji, w tym formularz do zglaszania istniejących w stolicy barier architektonicznych, można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

zdj. razembezbarier.zm.org.pl

(inf. własna/niepelnosprawni.gov.pl)