MEGAMOCNI

Relacja Video - Stawiski "Równość i Godność"

godność relacje Stawiski wyprawy

Dodano 2013-07-15 10:33:40 | Autor: Emil Kowalski

Nie ma chyba lepszego lekarstwa na wszelkie smutki, problemy, dolegliwości zdrowotne jak obcowanie z ludźmi, którzy pomimo swoich tragedii życiowych, emanują wręcz radością.

We wtorek 9 lipca 2013, mieliśmy przyjemność poznania członków wyprawy „Równość i Godność”. To był dla nas wyjątkowy dzień. Nie trzeba ukrywać zachwytu ich postawą, bowiem wrażenie jakie wywarł na nas uśmiech na twarzy Pani Teresy Pruskiej-kołodziej, który zresztą przez cały czas jej towarzyszył, jest czymś niepowtarzalnym. Aż trudno jest uwierzyć, że ta sportsmenka, która zmuszona jest jeździć na wózku inwalidzkim, tak optymistycznie podchodzi do życia. I co najważniejsze, ten optymizm nie jest wcale przesadny, są w nim zawarte realia jakie w naszym świecie panują. A to ważne, gdyż uczestnicy wyprawy mają szlachetny cel, o którym szeroko opowiedziała nam Małgorzata Korzeniowska podczas przemówienia na konferencji prasowej:

Podziw dla całej ekipy wyprawy „Równość i Godność” wzbudziło ogromne zaangażowanie w pracę oraz przekonanie o jej powodzeniu jakie prezentują wszyscy uczestnicy wyprawy.

Mieliśmy okazję zamienić kilka słów z podróżnikami. Rozmawialiśmy z Teresą Pruską-Kołodziej o jej chorobie i życiowych sukcesach. O tym, jak walczy ze sobą opowiedziała podczas konferencyjnego przemówienia:

Na salę, w której odbywało się spotkanie (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu) , przybyło kilku niepełnosprawnych, z którymi uczestnicy rozmawiali i nawiązali przyjazne kontakty. Obecni byli także przedstawiciele władz miasta Stawiski z Burmistrzem Stawisk Markiem Waszkiewiczem na czele. Ponadto gościli również: Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Izabela Łoszewska, Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Grażyna Kamionowska, Dyrektor Miejskiego Przedszkola Pani Elżbieta Kurpiewska,  Pracownik Urzędu Miejskiego Pani Iwona Niedzwiedzka.

Tak jak podczas każdego przystanku wyprawy dookoła Polski „Równość i Godność”,tak i w Stawiskach, zbierano podpisy pod petycjami. Wszystkim dopisywał dobry humor i pogoda. W przyjaznej atmosferze wymieniano poglądy. Spotkanie zakończyło się po godzinie 13:00 i potem ekipa wyprawy wyruszyła do Łomży.

Zobacz wszystkie materiały z tej wyprawy - "Równość i Godność" - kliknij