MEGAMOCNI

Remont Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Nowej Soli trwa

leczenie ośrodki rehabilitacja remonty

Dodano 2013-08-02 07:47:40 | Autor: Emil Kowalski

W najbliższym czasie w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej znajdującego się przy ul. Kościuszki w Nowej Soli w ramach II etapu modernizacji obiektu, będzie na nowo zagospodarowany mocno już wysłużony teren wokół placówki.

Zostanie nałożona nowa nawierzchnia podjazdów. Usunięte będą stare i popękane płytki a w ich miejsce pojawią się antypoślizgowe. Miejsca parkingowe będą rozdzielone: na te dla pacjentów od frontu i dla personelu od tyłu. Ma być przeprowadzona wymiana chodników, odnowione zostaną też schody, powiększy się parking, gdzie powstaną stojaki na rowery. Ogólnie ma być bardziej estetycznie i bezpieczniej.

Podczas prac budowlanych, ośrodek będzie funkcjonował jak zwykle. Zorganizowany zostanie specjalny system komunikacyjny na czas remontu - gdy jeden podjazd będzie remontowany, drugim dostaniemy się do środka. Ponadto na bramach i w miejscach widocznych, wywieszone zostaną karty z informacjami. Pracownik ośrodka, będzie pomagał pacjentom poruszać się po terenie wokół.

Inwestycja będzie finansowana ze środków PFRON oraz z budżetu miasta i ośrodka. Prace budowlane powinny zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

W pierwszym etapie modernizacji obiektu, został odnowiony budynek w środku. Kierownictwo ośrodka stara się o dofinansowanie unijne, które  na wiosnę powinni otrzymać. Pieniądze te zostaną przeznaczone na termomodernizację ośrodka wraz z remontem kotłowni i instalacją solarów na ciepłą wodę.

info. własne/tygodnikkrag.pl