MEGAMOCNI

Rodzinnie i przytulnie - w Częstochowie ruszyło Centrum Rehabilitacji "Mozaika"

Częstochowa rehabilitacja Terapia

Dodano 2013-11-18 10:26:02 | Autor: Jacek Gibel

W Częstochowie ruszyło Centrum Terapii i Rehabilitacji "Mozaika". Miejsce ma pokazać, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem ani dla dziecka, ani dla jego rodziny.

W Centrum - zlokalizowanym przy ulicy Żychlińskiego w Częstochowie - rodzice, podczas rehabilitacji podopiecznych, będą mogli zadbać o siebie między innymi dzięki zabiegom kosmetycznym, masażom czy jodze.

Trzeba przestać się użalać, ale robić wszystko, co tylko można dla dziecka i jednocześnie nie zapominać o sobie. Dziecko nie będzie szczęśliwe, jeżeli rodzice też nie będą zadowoleni – mówi jedna z założycielek centrum, Agata Rozumek.

Zajęcia w Centrum mają być prowadzone nieodpłatnie. Poza zajęciami z jogi, pilatesu czy masażami leczniczymi, mamy będą mogły porozmawiać lub napić się kawy. Jak podkreśla Rozumek, ma być to raczej miejsce rodzinne niż typowy gabinet.

Ojciec 3-letniego niepełnosprawnego Miłosza, Damian Trzepizur, w wywiadzie dla TVN24 powiedział: Wszystkie ośrodki dbają o nasze dzieciaki, ale nie dbają o rodziców. Nie mamy komfortu do relaksu, czy spotkania się z grupą rodziców innych niepełnosprawnych dzieci i podzieleniem się swoimi problemami.

zdj. Facebook

(inf. własna/tvn24.pl)