MEGAMOCNI

Rok Tuwima 2013 - Malujemy jego wiersze

konkursy malarstwo plastyka Tuwim wiersze

Dodano 2013-04-11 09:50:19 | Autor: Emil Kowalski

Bieżący rok określany jest mianem „Roku Tuwima”. Obchodzimy właśnie sześćdziesiątą rocznicę śmierci tego wybitnego poety. Julian Tuwim zmarł 27 grudnia 1953 roku. Również w tym roku mija 100 lat od jego debiutu literackiego – publikacji wiersza „Prośba” w „Kurierze Warszawskim”.

W związku z tymi wydarzeniami, postanowiono o stworzeniu konkursu plastycznego pt. "Malujemy wiersze Juliana Tuwima”. To będzie kolejna XX już edycja w całej historii. Wydarzenie ma miejsce w Piotrkowie Trybunalskim i udział w nim biorą dzieci niepełnosprawne, chore w wieku przedszkolnym, podstawowym i gimnazjalnym. Ma na celu rozwijanie pomysłów, czułości estetycznej oraz umiejętności plastycznych, wykorzystanie terapeutycznych funkcji literatury i plastyki, formowanie pozytywnych postaw w walce z chorobą i niepełnosprawnością oraz pokazanie twórczości artystycznej dzieci chorych i niepełnosprawnych.

Konkurs ma charakter otwarty i technika oraz forma obrazów jest dowolna. Termin nadsyłania prac upływa 10 maja. Finalistów poznamy 29 maja.

 

Szczegóły pod numerem 44 646 43 59.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim.