MEGAMOCNI

Rowery dla nowosądeckich niepełnosprawnych dzieci

Dzieci Fundacja pomoc rowery

Dodano 2014-05-20 10:25:37 | Autor: Jacek Gibel

Pięć specjalistycznych rowerów odebrały wczoraj niepełnosprawne dzieci z Nowego Sącza. Dla pociech, które nie są w stanie korzystać ze zwykłego sprzętu, to spełnienie marzeń. Bardzo prawdopodobne, że do końca roku takich pojazdów pojawi się więcej.

Rowery podarowane dzieciom to efekt współpracy między Fundacją Eko Textil a Urzędem Miasta w Nowym Sączu. Fundacja pomaga niepełnosprawnym dzieciom już od dwóch lat, między innymi poprzez finansowanie kursów rehabilitacyjnych. Od października z kolei obdarowuje je rowerami.

Do tej pory przekazaliśmy już ponad 130 rowerów w całej Polsce, a z pewnością będzie ich więcej, bo potrzeby są ogromne - mówi Monika Lipnicka, prezes Fundacji.

Fundatorem Eko Textil jest właściciel firmy Wtórpol, Leszek Wojteczek. Przedsiębiorstwo zajmuje się przetwórstwem odzieży używanej. Jak dodaje Lipnicka, sfinansowanie rowerów odbyło się więc po części dzięki każdemu, kto wrzuca niepotrzebną odzież do specjalnych kontenerów.

Dyrektor Wydziału ds. Problematyk Osób Niepełnosprawnych, Leszek Langer, pozytywnie zapatruje się na współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Jest szansa, że takich rowerów będzie więcej, być może jeszcze w tym roku kolejne dzieci dostaną takie pojazdy. Jest to związane oczywiście z kontynuacją naszej współpracy - mówi.

Współpraca ta jest o tyle ważna, że rodziców niepełnosprawnych dzieci zazwyczaj nie stać na tak duży wydatek - ufundowane rowery kosztowały po blisko 1600 zł. Fundacje, a także inne organizacje pozarządowe spełniają więc bardzo istotną funkcję, wspierając takie rodziny.

zdj. freeimages.com

(inf. własna/sadeczanin.info)