MEGAMOCNI

Równe szanse dla niepełnosprawnych - bezpłatne komputery i internet

bez_barier komputery projekt

Dodano 2014-01-29 09:25:54 | Autor: Jacek Gibel

Władze Nowego Dworu Mazowieckiego zaoferują bezpłatne komputery z dostępem do internetu osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Na takie wsparcie mogą też liczyć niepełnosprawni.

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim poinformował o wznowieniu naboru do projektu "Równe szanse dla osób niepełnosprawnych oraz w trudnej sytuacji finansowe i rodzinnej – eInclusion". Dzięki temu możliwe będzie bezpłatne uzyskanie komputera z dostępem do internetu. W zamian trzeba jednak wziąć udział w szkoleniach z zakresu bezpiecznego użytkowania sprzętu.

Komputer wraz z dostępem do sieci mogą otrzymać niepełnosprawni mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym oraz rodziny zastępcze, samotni rodzice i osoby w trudnej sytuacji materialnej.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona - decyduje data zgłoszenia. Kolejne osoby zapisywane będą na listę rezerwową. Ankiety zgłoszeniowe pobrać można w pokoju 101 (I piętro) Urzędu Miejskiego przy ul. Zakroczymskiej 30.

Więcej informacji udziela pracownik Wydziału Projektów Infrastrukturalnych nowodworskiego magistratu w pokoju 409, a także pod numerem telefonu (22) 512 22 38.

Więcej informacji – tutaj

zdj. sxc.hu

(inf. własna/legio24.pl)