MEGAMOCNI

"Równość i Godność" 5 dzień - może i będzie też Warszawa!

godność Konarzynki Przechlewo równość Sąpolno wyprawa

Dodano 2013-06-28 11:59:07 | Autor: Emil Kowalski

I zaczął się piąty dzień wyprawy. Nasi bohaterowie, kontynuują podróż po całej Polsce. Dzisiaj czeka ich trasa Rzeczenica – Przechlewo – Sąpolno – Konarzynki – Swornegacie – Brusy. Dłuższy postój w Konarzynki (około 10:30 do 14:30). Nocować będą w miejscowości Brusy.

Dzisiaj po 11:00, skontaktował się z nami, jak zawsze w pogotowiu, Tadeusz Miszczak i poinformował nas, że podróżnicy dotarli już do Gminy Konarzyny. Tam, na Rynku Głównym zostali ciepło przyjęci kawą, ciastem przez kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jakuba Frankenstein, zastępcę wójta gminy Konarzyny, Panią sołtys Ciecholewy oraz ludzi z różnych środowisk. Odbywają się już przyjazne rozmowy i są zbierane podpisy, które z pozostałymi dokumentami zostaną przekazane do Rzecznika Praw Obywatelskich, Komisji Sejmowej Spraw Społecznych Kancelarii Premiera i Prezydenta RP, Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pełnomocnika Rządu ds. Równości.

Barlinek był pierwszym przystankiem na trasie - 24 czerwca w „Bratku” odbyło się spotkanie z uczestnikami wyprawy RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ.

Pan Jakub, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zaprosił ich do swojej siedziby. Spotkanie to odbędzie się po obiedzie a na ten, podróżnicy są zaproszeni przez tamtejszy Urząd Gminy.

Dowiedzieliśmy się również, że zatrzymując się na postojach w poszczególnych miejscowościach, ekipa „Równość i Godność” jest przez ich mieszkańców witana w bardzo przyjazny sposób. Spotykają się z sympatią dla nich i są goszczeni smacznymi obiadami.

OŚRODEK SPORTOWO-WYPOCZYNKOWY  http://www.osw.choszczno.pl/   w Choszcznie zapewnił darmowy nocleg i wyżywienie dla uczestników wyprawy  RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ :)  (24.06.2013r)

Wczoraj pojawił się kolejny problem natury technicznej. Tym razem, awarii uległy komputery. Przez to, uczestnicy nie mogli korzystać z Internetu. Dopiero dzięki uprzejmości jednego z urzędów, odzyskali kontakt w sieci. Jak nas zapewnił pan Tadeusz, awaria ta jest już usuwana i wszystko wraca do normy.

To troszkę jakby zrządzenie losu, bowiem wczorajszy dzień był bardzo intensywny dla wszystkich i to spowodowało zmęczenie. Potrzebowali, tym razem więcej odpoczynku.

Akcja nabiera coraz większego rozgłosu, przez co możemy być pewni, że założone cele (dokładnie o akcji czytamy w artykule "Równość i Godność" – niepełnosprawni ruszyli dookoła Polski”) mają szansę powodzenia.

Jak Państwo wiedzą, trasa wyprawy nie obejmuje Warszawy. Mam jednak informację od Pana Tadeusza, że istnieje plan, który zakłada kontakt i rozmowy z władzami wyższego szczeblu. Być może, w tym celu do stolicy Polski, udadzą się przedstawiciele wyprawy "Równość i Godność". A to wszystko po to, aby przedstawić wszystkie cele akcji, na ręce najwyższych władz w Polsce. Mamy nadzieję, że uda się wszystko odpowiednio przygotować i co najważniejsze, przedstawiciele urzędów, radni czy posłowie, chętnie zgodzą się na rozmowy.

I jeszcze o jednej sprawie. Cała wyprawa to niebywałe przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania wielu osób i jak to jest w życiu, również odpowiednich sum pieniężnych. Najwięcej kosztów to paliwo oraz noclegi. Już przed wyprawą, uczestnicy poświęcali wiele czasu na korygowanie wydatków. Tak również, podczas samej podróży, fundusze się coraz bardziej kurczą. Dlatego, aby cel na pewno został osiągnięty, przyjmowana jest pomoc w każdej postaci, również pieniężna.

Wszystkich tych, którzy popierają akcję i chcą pomóc w jej finansowaniu, w imieniu ekipy prosimy o pomoc. Oto dane:

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem

ul Kosynierów Gdyńskich 81

66-400 Gorzów Wlkp.

Konto: PEKAO SA I Oddział w Gorzowie Wlkp.

ul. Jagiellończyka 13

Nr. rachunku: 75 1240 3549 1111 0000 4431 1687

z hasłem "RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ"

Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, KRS: 0000311988, środki finansowe mogą być przekazane w formie darowizny.

 

Cała ekipa „Równość i Godność” z góry dziękuje za każdy datek.

Emil Kowalski

Zobacz wszystkie materiały z tej wyprawy - "Równość i Godność" - kliknij