MEGAMOCNI

Rozbudowa i przystosowanie Pałacu w Sterdyni

bez_barier mazowieckie pałac Sterdyń

Dodano 2013-05-31 11:19:25 | Autor: Jacek Gibel

Zabytkowy Pałac Ossolińskich w Sterdyni zostanie rozbudowany o dodatkowe pokoje i salę konferencyjną dzięki dotacji z Unii Europejskiej. 29 maja umowę podpisali Członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk oraz Prezes Zarządu Pałacowego Centrum Konferencyjnego Jan Pacewicz.

W budynkach Zespołu Pałacowego znajdują się m.in pokoje hotelowe, spa, karczma i sale konferencyjne. Dzięki dotacji możliwe będzie powiększenie bazy hotelowej, konferencyjnej i gastronomicznej.

Przy rozbudowie nie zapomniano także o niepełnosprawnych klientach kompleksu. W celu dostosowania pałacu do ich potrzeb, przebudowane zostaną cztery pokoje gościnne w oficynie prawej, a także toalety w obu oficynach i w karczmie. Aby umożliwić swobodne dojście do spa, pubu i karczmy, zamontowane zostaną również dźwigi dla wózków inwalidzkich.

Dodatkowo stworzone zostanie Lokalnego Centrum Informacji Turystycznej. Dzięki otrzymanym środkom możliwe będzie m.in. przygotowanie bezpłatnych broszur, informacji i materiałów promocyjnych.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/podlasie24.pl)