MEGAMOCNI

Rozmawiali o Strategii Polityki Społecznej Województwa Śląskiego

bez_barier Śląsk

Dodano 2013-11-14 09:12:32 | Autor: Jacek Gibel

Jak donosi Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych "MOST", mamy za sobą drugie z cyklu spotkań Forum Osób Zaangażowanych w Aktywizację Społeczno Zawodową Osób z Niepełnosprawnościami.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele: BSA Teatr Grodzki (Bielsko-Biała), Stowarzyszenia „Ad Vitam Dignam”, Stowarzyszenia „Unikat”, Stowarzyszenia Rodzin  i Przyjaciół z Niepełnosprawnością Intelektualną z Knurowa, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji,  a także Spółdzielni Socjalnej „Ogrody Smaku”, oraz ZAZ-ów działających przy: bytomskim Kole  PSOUU i zabrzańskiej Fundacji „Nadzieja Dzieci”. Gościem specjalnym był Jan Zieliński  - Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST”.

W trakcie ożywionej dyskusji szeroko omawiana była kwestia niepełnosprawności w odniesieniu do zapisów zawartych w Strategii Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Forum organizowane jest w ramach projektu „Ponad granicami walczymy z barierami” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kolejne spotkanie Forum przewidziane jest na koniec listopada.

(MOST)