MEGAMOCNI

Rozstrzygnięto konkurs poetycki "Słowa, dobrze, że jesteście"

Dymna konkursy poezja poezja_niepełnosprawnych

Dodano 2013-05-17 23:47:10 | Autor: Emil Kowalski

II Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście”, o którym pisaliśmy jeszcze w styczniu, został rostrzygnięty. Organizatorem, imprezy była Fundacja Anny Dymnej. Ogólnie nagrodzono 17 uczestników niepełnosprawnych.

Fundacja wraz z Jury, rozdała 11 wyróżnień i sześć nagród głównych. W konkursie wzięło udział aż 359 osób: 68 w pierwszej kategorii i 291 w drugiej. Kategoria pierwsza, obejmowała osoby z niepełnosprawnością intelektualną, natomiast druga to osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami.

Tryumfatorką pierwszej z kategorii, była Marta Klein z Redy, tuż za nią uplasowali się: Sławomir Sadowski z Białegostoku a trzeci był - Grzegorz Kunowski z Kościerzyny. 

W drugiej kategorii osób z innymi niepełnosprawnościami, "złote miejsce" wygrała Agnieszka Staniszewska z Barczy. Drugie miejsce zajęła Joanna Kądziela z Łodzi a trzecie - Mariusz Sakowski z Rekówki.

Warunkiem udziału, było zgłoszenie pięciu utworów poetyckich. Rozdano nagrody: I miejsce - 5 tys. zł, II miejsce - 3 tys. zł, III miejsce - 2 tys. zł.

8 czerwca będzie miało wydarzenie na którym oficjalnie zostaną wręczone nagrody dla poetów. Będzie to 9. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie.

"Ta sama chwila" - to tytuł tomika wierszy, w którym zostaną opublikowane utwory nagrodzonych artystów. 

info. własne/rp.pl