MEGAMOCNI

Rusza festiwal "Alberitiana 2014"

albertiana Dymna festiwal

Dodano 2013-11-20 09:04:34 | Autor: Emil Kowalski

Właśnie wystartowała 14 edycja konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana, który jest skierowany do osób z placówek opiekuńczych i terapeutycznych. Finał konkursu już za parę miesięcy..

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta. Finał został zaplanowany na marzec 2014 roku. Gala będzie miała miejsce na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zespół teatralny „Pasja” ze Stargardu Szczecińskiego w przedstawieniu „Marionetka”, fot.: archiwum Fundacji

„Albertiana”, której pomysłodawczynią jest Anna Dymna, to coroczne święto tych, którzy pracują nad spektaklami teatralnymi oraz doskonalą pasję muzyczne w Domach Opieki Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej czy innych tego rodzaju placówkach. Do wzięcia udziału w Festiwalu wystarczy radość, pomysłowość i dobra energia. To cechy wszystkich jego dotychczasowych laureatów.

Na stronie fundacji pod linkiem http://www.mimowszystko.org/pl/aktualnosci/biezace/2951,Zapraszamy-na-14-Albertiane.html znajdują się dalsze informacje oraz formularze i regulaminy festiwalu.

Czytaj o tegorocznej edycji - TUTAJ