MEGAMOCNI

Rusza konkurs na najlepszych wolontariuszy w Polsce

charytatywnie konkursy wolontariat

Dodano 2013-09-17 08:51:04 | Autor: Emil Kowalski

20 października 2013 roku mija termin nadsyłania wniosków konkursowych placówek współpracujących z wolontariuszami. Już po raz czternasty Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Organizuje konkurs, którego  celem jest nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz ukazanie dobrych praktyk współpracy z wolontariuszami. 

To okazja dla podziękowań wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z wieloma organizacjami, środowiskami i osobami prywatnymi.

Zgłoszeń kandydatów do nagrody dokonywać mogą organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy.

Konkurs daje szansę aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy pomagają np. w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, co dzień odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali.

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie - regionalnym, wybrani zostaną laureaci regionalni (na poziomie województw). Ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali  Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców. Uroczysta Gala kończąca konkurs odbędzie się w grudniu 2013 r.

Na stronie wolontariat.org.pl, można pobrać regulamin i wzór wniosku dla kandydatów.