MEGAMOCNI

Ruszyła „Otwarta Cyberprzestrzeń 2013”

cyberprzestrzeń cyfryzacja konkurs

Dodano 2013-09-23 12:49:58 | Autor: Emil Kowalski

6 października br. upłynie termin zgłaszania kandydatów do konkursu „Otwarta Cyberprzestrzeń 2013”. Jest on organizowany przez Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni. Finał konkursu i ogłoszenie wyników, odbędą się 20 października 2013 roku.

Ten cykliczny plebiscyt mający na celu nagradzanie działań na rzecz włączenia cyfrowego grup marginalizowanych, a szczególnie osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałających wykluczeniu tych osób jest realizowany w ramach projektu „Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL 5.4.2.

Nagrody będą przyznawane w 5 kategoriach:

  1. Nagroda za szczególny wkład w dostępność Internetu.
  2. Nagroda za szczególny wkład w dostępność mediów i multimediów.
  3. Nagroda za szczególny wkład w dostępność sprzętu i oprogramowania.
  4. Nagroda za szczególny wkład w dostępność usług elektronicznych.
  5. Nagroda specjalna za całokształt działań na rzecz dostępności i przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.

Laureaci zostaną powiadomieni przez Organizatora i zaproszeni na uroczystą Galę wręczenia nagród, która odbędzie się na Dolnym Śląsku w dniach 14- 15 listopada 2013. Natomiast wyniki konkursu, będzie można zobaczyć na stronie www.fdc.org.pl. Tam też znajdują się odpowiednie regulaminy, wytyczne oraz formularz zgłoszeniowy kandydatów do konkursu. 


Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni to platforma współpracy organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz firm komercyjnych, które działają w obszarze włączenia cyfrowego osób niepełnosprawnych i innych grup zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.