MEGAMOCNI

Ruszyły XIV Opolskie Dni Niepełnosprawnych

Opole

Dodano 2014-09-11 12:43:24 | Autor: Jacek Gibel

Rozpoczęły się XIV Opolskie Dni Niepełnosprawnych. Ich celem jest pokazanie potencjału, jaki drzemie w osobach niepełnosprawnych.

Centralnym punktem dzisiejszej imprezy jest scena, która będzie udostępniona osobom niepełnosprawnym. Wśród nich muzycy, tancerze i sportowcy z całego województwa - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

Zobaczyć będzie można między innymi pokaz tańca towarzyskiego na wózkach, ale nie zabraknie też mniej dynamicznych atrakcji - warsztatów terapii zajęciowej, pokazów rękodzieła czy tradycyjnego Jarmarku Niezwykłości. Okazję na wypromowanie się będą miały także organizacje pozarządowe, pomagające osobom niepełnosprawnym.

Będziemy prezentować nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i bardzo nowoczesne wózki dla osób niepełnosprawnych. Stworzyliśmy także punkty informacyjne, w których będzie się można dowiedzieć, jak pozyskać środki na zakup takiego sprzętu - tłumaczy Kozak.

Udział w imprezie zapowiedziała już była wokalistka Varius Manx, Monika Kuszyńska, poruszająca się na wózku inwalidzkim po wypadku samochodowym. Jej koncert rozpocznie się o 15:00.

Opolskie Dni Niepełnosprawnych potrwają do piątku. Według szacunków, w Opolu jest aż 8 tysięcy osób niepełnosprawnych.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/radio.opole.pl)