MEGAMOCNI

Senator Rulewski: "...głupawe kryteria sumowania dochodów..." - tym rząd się kieruje

Gowin hipokryzja polityka Rulewski rząd senat senator

Dodano 2013-08-08 12:30:23 | Autor: Emil Kowalski

Nowa ustawa w sprawie zasiłków dla opiekunów, wzbudza cały czas wiele kontrowersji i protestów. To już nie tylko sami poszkodowani opiekunowie, bo tak z powodzeniem można ich nazwać, to również politycy, są zbulwersowani postanowieniem polskiego rządu.

To kolejny rodzaj hipokryzji o jakiej coraz częściej piszemy na Megamocnych i na dodatek znowu w roli głównej te organy, które inny dbać jak najbardziej o dobro społeczne a w tym przypadku o dobro opiekunów osób niepełnosprawnych.

Na portalu internetowym wPolityce, pojawiła się krótka informacja o kolejnym parlamentarzyście, który karygodnie sprzeciwia się postanowieniom rządu w sprawie zasiłku 520 zł dla opiekunów osób niepełnosprawnych ("Warunki otrzymania świadczeń dla opiekunów niepełnosprawnych członków rodzin"). Tym razem, do istniejącej już grupy niezadowolonych posłów z Jarosławem Gowinem na czele, dołączył senator Jan Rulewski, który ukazał swój protest poprzez wystąpienie z komisji rodziny i polityki społecznej.

Kiedy ta ustawa była procedowana przez senacką Komisję (…), to trzasnąłem drzwiami. Wystąpiłem z niej na znak protestu…” – polityk opowiada w wywiadzie dla Super Expressu.

Senator Rulewski, uważa, że rząd okłamał opinię publiczną, podając do wiadomości, jakoby odbyły się konsultacje społeczne zanim ustawę o zasiłkach ustanowiono. Podkreślił także, rządową obojętność w stosunku do kręgów osób niepełnosprawnych.

„Dla rządu decydująca była nie sytuacja zdrowotna tych ludzi, tylko głupawe kryteria sumowania dochodów osoby, która się poświęciła jako opiekun…” – stwierdza dalej.

Natomiast sam senator, oznajmił również, iż nie wycofuje się z aktywności politycznej. Swój protest wytłumaczył słowami wprost: ” Ja nie będę grabarzem biednych, opuszczonych, bezrobotnych.”

Na podstawie artykułu "Rulewski: „Nie będę grabarzem biednych, opuszczonych, bezrobotnych”. Senator (PO!) trzasnął drzwiami w proteście przeciw rządowej ustawie", który ukazał się na stronie wpolityce.pl