MEGAMOCNI

Siatkówka dla wszystkich

siatkówka sport Żory

Dodano 2014-03-18 13:08:01 | Autor: Jacek Gibel

Dwa lata temu rozpoczęła się realizacja przez Klub Sportowy "Jastrzębie-Borynia" projektu "Siatkówka dla wszystkich" , którego celem było stworzenie drużyn piłki siatkowej dla zawodników niepełnosprawnych intelektualnie.

Partnerami projektu zostały miasta: Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski oraz Żory. W Żorach oprócz Urzędu Miasta Żory partnerami projektu są MOSiR oraz MUKS Sari Żory.

Drużyna rozpoczęła treningi 8 listopada 2013 roku. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godzinie 18:00 na hali MOSiR przy ul. Folwareckiej.

Kolejnym etapem projektu jest stworzenie drużyn piłki siatkowej na siedząco dla osób niepełnosprawnych fizycznie. Klub podjął już współpracę z organizacjami, które adresują swoje działania do tej grupy społecznej. Zainteresowani mogą kontaktować się z przedstawicielami klubu w celu uzyskania dodatkowych informacji telefonicznie pod numerem (32) 756 17 81 lub mailowo: ks-borynia@wp.pl.

Wszelkie informacje o projekcie i aktualne zdjęcia są na bieżąco zamieszczane na https://www.facebook.com/SiatkowkaDlaWszystkich

zdj. Facebook

(inf. własna/zory.pl)