MEGAMOCNI

Skatepark w Legnicy - miało być tak pięknie

bez_barier Dolnośląskie Legnica skatepark

Dodano 2013-08-02 10:14:54 | Autor: Jacek Gibel

31 lipca miała zakończyć się budowa skateplazy w legnickim Parku Bielańskim. Plac, który ma służyć niepełnosprawnym, wydaje się jednak być inwestycją bardzo nieudolną.

O skateparku pisaliśmy w połowie marca. Plany wybudowania obiektu istniały już ponad dwa lata temu, jednak dopiero w marcu udało się rozstrzygnąć przetarg.

Wydawać by się mogło, że cel nastolatków i pasjonatów rolek i deskorolek został zrealizowany, bo w ciągu kilku miesięcy nowoczesny plac "wyrósł" spod ziemi. Jak donosi legnicki ratusz, wielkie wrażenie robi betonowy bowl, czyli rampa do jazdy na desce i rolkach. Mogą na nim ćwiczyć jazdę na wózkach także osoby niepełnosprawne. Dwupoziomowy skatepark jest ogrodzony i oświetlony.

Niestety, z bliska ponoć wszystko wygląda dużol gorzej. Jak donosi portal lca.pl: Betonowa nawierzchnia posiada liczne, duże i widoczne pęknięcia. Łączenia płyt i przeszkód zalano silikonem, przy czym warto zaznaczyć, że są one nierówne. Takie rozwiązanie "odbije" się na skateparku szybciej niż myślimy, bo za kilka miesięcy nowoczesna skateplaza nie będzie nadawała się do użytku. Powierzchnie nie są w pełni oszlifowane oraz wyrównane, co stwarza zagrożenie dla użytkowników, nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych, które także miały korzystać z obiektu!

Dziś ma się rozpocząć odbiór końcowy skateplazy. Obiekt został też zgłoszony do Państwowego Nadzoru Budowlanego, który wydaje zgodę na użytkowanie. Po zakończeniu tych formalności skatepark zostanie udostępniony młodzieży.

zdj. portal.legnica.eu

(inf. własna/legnica.eu/lca.pl)