MEGAMOCNI

Skuteczne odchudzanie - jakie błędy popełniamy?

dieta kuchnia odchudzanie

Dodano 2014-07-17 13:13:53 | Autor: Jacek Gibel

Chcąc bardzo szybko schudnąć, nie jemy kolacji lub zamieniamy produkty na te beztłuszczowe. To jednak nie sprawi, że osiągniemy długotrwały sukces. Zobacz, jakich błędów unikać.

Zwłaszcza w okresie letnim panuje moda na atrakcyjny wygląd. Chcemy nie tylko czuć się dobrze we własnej skórze, ale przede wszystkim podobać się innym. W walce ze zbędnymi kilogramami może nam pomóc dieta. Niestety - przy jej stosowaniu popełniamy wiele błędów.

Pierwszy z nich dotyczy sięgania po diety restrykcyjne, czyli jemy bardzo mało - mówi serwisowi infoWire.pl Monika Stromkie­-Złomaniec, specjalistka ds. żywienia człowieka z poradni dietetycznej Dietosfera. „[...] Nie jemy kolacji. To kolejny błąd, bo ostatni posiłek dnia jest równie ważny, jak pozostałe cztery” - dodaje. Błędem jest też sięganie po produkty typu light. Co prawda, są one pozbawione tłuszczu, ale zastępuje go cukier - dla smaku.

Podczas stosowania diet, nie należy myśleć w sposób - albo wszystko, albo nic. Wyrzekamy się np. jedzenia czekolady, a gdy zjemy jej kawałek, to pozwalamy sobie na spożycie całej tabliczki - wyjaśnia dr Joanna Lewczuk, psycholog Medicover. Podczas odchudzania można jeść słodkości, ale w granicach rozsądku.

Zbyt wygórowany, nierealistyczny i ogólny cel - to kolejny, bardzo często popełniany błąd przez osoby, które chcą schudnąć. „[...] Będę jadł mniej i więcej się ruszał - nie ma w tym żadnych konkretów” - zaznacza dr Joanna Lewczuk. „Odchudzanie, jest to stawianie sobie bardzo praktycznych, doprecyzowanych w każdym szczególe i przede wszystkim realnych do zrealizowania celów”.

Jeśli nastawiamy się na trwałą zmianę, a przecież o taką chodzi osobom odchudzającym się, to należy uzbroić się w cierpliwość. Skupić się na kontroli zachowania, a nie masy ciała. W osiągnięciu sukcesu może pomóc specjalista, który nie tylko dobierze odpowiednią dietę, ale okaże też wsparcie. Wszytko, po to, by osiągnąć sukces i uniknąć efektu jo­jo.

zdj. freeimages.com

(infowire.pl)