MEGAMOCNI

Śladami warszawskich pisarzy - wyprawa kajakowa Krutynia 13-15 września 2013

bez_barier kajakarstwo wyprawa

Dodano 2013-09-09 11:51:31 | Autor: Jacek Gibel

W najbliższy weekend odbędzie się kolejny spływ kajakowy organizowany przez Fundację Promocji Rekreacji KiM. Tym razem niepełnosprawni chętni będą mogli spłynąć Krutynią i posłuchać o twórczości warszawskich pisarzy.

Tak o spływie piszą organizatorzy:

Rozpoczynamy wstępny nabór wolontariuszy i osób niepełnosprawnych do udziału w projekcie "Śladami warszawskich pisarzy". Uczestnicy wezmą udział w wyjeździe na Mazury. Ruszamy z Warszawy w piątek 13 września w godzinach popołudniowych. Jedziemy do stanicy wodnej w Zgonie nad Krutynią. Przed południem w sobotę osoby niepełnosprawne pod opieką wolontariuszy, wezmą udział w spływie kajakowym Krutynią. Następnie obiad a po obiedzie rozpocznie się spotkanie z twórczością Igora Newerlego w Domu Pracy Twórczej w Zgodnie. Spotkanie poprowadzi trzech zaproszonych ekspertów. W niedzielę kolejny spływ a następnie warsztaty w Leśniczówce Pranie - spotkanie z twórczością K.I.Gałczyńskiego i innych warszawskich pisarzy związanych z kajakami.

Program skierowany jest do mieszkańców Warszawy. W projekcie może wziąć udział 20 osób - 10 wolontariuszy i 10 osób niepełnosprawnych ruchowo lub intelektualnie. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Fundacji. Udział w imprezie jest praktycznie bezpłatny. Organizatorzy w ramach opłaty proponują "składkę na paliwo".

Fundacja Promocji Rekreacji KiM współorganizowała między innymi wyprawę kajakową "W poszukiwaniu MOCY" i akcję "List w butelce", o których pisaliśmy na naszym portalu kilkukrotnie.

zdj. fundacjakim.pl

(inf. własna/fundacjakim.pl)