MEGAMOCNI

"Słowa, dobrze, że jesteście" - trzecia edycja konkursu

Dymna konkurs poezja sztuka

Dodano 2014-02-05 08:28:05 | Autor: Jacek Gibel

"Republika Marzeń" Fundacji Anny Dymnej ogłasza III Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych "Słowa, dobrze, że jesteście".

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne powyżej 16. roku życia, które piszą wiersze. W tym roku, podobnie jak w czasie ubiegłorocznej edycji, przewidziane są dwie kategorie: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami. Laureatom konkursu w obydwu kategoriach zostaną przyznane nagrody pieniężne:

I miejsce – 5 tys. zł,

II miejsce – 3 tys. zł,

III miejsce – 2 tys. zł.

Nadesłane wiersze oceni jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Leszek A. Moczulski i Adam Ziemianin. Jury oceniać będzie wyłącznie utwory poetyckie. Każdy z uczestników konkursu jest zobowiązany do przesłania 5 utworów poetyckich (długość jednego utworu nie może przekraczać dwóch stron standardowego maszynopisu);

Do utworów należy również dołączyć:

  • kopię aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności;
  • wypełnioną i podpisaną własnoręcznie (lub przez pełnomocnika) kartę zgłoszeniową;
  • zaparafowane na każdej stronie, a na ostatniej czytelnie podpisane oświadczenie uczestnika;

Wiersze wraz z dokumentami należy przesłać do 23 marca 2014 roku na adres e-mail biuro@republikamarzen.org z dopiskiem "Konkurs poezji" lub pocztą na adres:

Spółdzielnia Socjalna "Republika Marzeń" Fundacji Anny Dymnej
ul. Prof. Stefana Myczkowskiego 4,
30-198 Kraków

z dopiskiem "Konkurs Poezji"

Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja, a wręczenie nagród - 7 czerwca 2014 roku podczas 10. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty na Rynku Głównym w Krakowie.

Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na publikację swoich utworów w tomiku poezji.

Jak mówi organizatorka sama Dymna: Słowa pozwalają nam nazwać to, co poznajemy, co nas zadziwia, zachwyca, wyrażać uczucia, strach, pragnienia i przekazywać je ludziom, innym pokoleniom. SŁOWA to największy przyjaciel człowieka. Jesteśmy jedynymi istotami, które otrzymały to misterne narzędzie. Możemy dowolnie z tego skarbu korzystać. Jeśli nas coś boli, jeśli się czegoś boimy, gdy tak bardzo czegoś pragniemy, gdy za czymś tęsknimy, gdy jesteśmy samotni, bezradni, pomaga nam właśnie SŁOWO. Ono nazywa, określa , oswaja, tłumaczy największe problemy. Dzięki słowom możemy nawet, nie ruszając się z miejsca, udawać się w niezwykłe podróże na najodleglejsze planety wyobraźni, podążać w każdy zakątek Ziemi, poznawać najskrytsze zaułki uczuć i emocji człowieka.  W dodatku możemy sami słowami tworzyć różne światy i dzielić się swoimi tajemnicami. Wystarczy to słowo wypowiedzieć, napisać i podzielić się nim, jak chlebem, z drugim człowiekiem.  To bardzo pomaga żyć.

Więcej informacji, podobnie jak wzory wymaganych dokumentów, można znaleźć na stronie Fundacji.

zdj. republikamarzen.org

(inf. własna/republikamarzen.org)