MEGAMOCNI

Spektakl "Absolwent" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie również dla niepełnosprawnych!

bez_barier kultura_niepełnosprawni spektakl teatr

Dodano 2013-09-24 14:08:50 | Autor: Emil Kowalski

USA, huczne i kontrowersyjne lata 60-te, podczas których dominuje rewolucja w muzyce, seksie. To czas Beatlesów i na ulicach, wśród młodzieży staje się popularna marihuana. To bunt przeciwko rodzicom i zasadom dorosłych.

Głównym bohaterem spektaklu jest Ben, który kończy uczelnię „z wyższej półki” i nie wie co ma ze sobą robić, nie ma swoich konkretnych zainteresowań i ustalonych kierunków w życiu. Jest zakochany (a przynajmniej pozornie) w dojrzałej  kobiecie. Fascynacja seksem wydaje się jego sposobem na dorosłego siebie. Cały czas brnie, zalicza kolejne wpadki, podnosi się i nadal robi swoje. Tudzież, doświadcza kolejnej miłości i kolejnego rozczarowania. Ta niestabilność, czy się skończy, czy bohater znajdzie receptę na swoje życie? Aż wreszcie, czy będzie mógł być samodzielny? To również, fabuła jakże głośnego filmu z Dustinem Hoffmanem w roli głównej pod takim samym tytułem.

zdj. Teatrdramatyczny.pl

Tak po krótce można przedstawić fabułę i finał historii bohatera spektaklu pt. "Absolwent" T. Johnsona, który zostanie wystawiony 28 września w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Będzie on dostępny z audiodeskrypcją dla osób niewidomych oraz napisami dla osób niesłyszących. Pokaz wchodzi w ramy Tygodnia Kultury Bez Barier jaki się rozpoczyna 27 września w Warszawie (czytaj o wydarzeniu – tutaj).

Twórcy sztuki teatralnej, chcą jednak zmienić nieco treść poprzez przedstawienie jej w świetle współczesnych problemów polskiej młodzieży i rodziny. Ma ona bezpośrednio dotyczyć widzów.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami w Sali im. Witolda Zatorskiego. Na widzów będą czekali aktorzy, wystawiający sztukę: Mariusz Drężek, Krzysztof Brzazgoń , Agnieszka Warchulska, Jolanta Olszewska, Anna Szymańczyk, Krzysztofem Draczem, Andrzej Blumenfeld i Piotr Siwkiewicz.

info. własne/Teatr Dramatyczny w Warszawie