MEGAMOCNI

Spotkanie w sprawie powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej

PFRON warsztaty Wierzchosławice

Dodano 2013-07-03 09:26:17 | Autor: Jacek Gibel

W dniu  04.07.2013 r. (czwartek) o godz. 17:00 w budynku Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach odbędzie się spotkanie informacyjne przeznaczone dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz ich rodzin. Spotkanie dotyczy osób niepełnosprawnych z gmin: Wierzchosławice, Radłów oraz Wojnicz.

Przewidywany czas spotkania około 45 min. Spotkanie będzie dotyczyło projektu powstania w gminie Wierzchosławice Warsztatów Terapii Zajęciowej – bezpłatnego ośrodka rehabilitacji społecznej dla osób niepełnosprawnych nie mogących podjąć zatrudnienia oraz Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych, które chciałyby podjąć zatrudnienie w warunkach pracy chronionej.

Wójt gminy Wierzchosławice serdecznie zachęca do udziału w spotkaniu, ponieważ od obecności na nim będzie zależało, czy te formy wspierania osób niepełnosprawnych na rynku pracy i w życiu codziennym będą miały szansę powstać na terenie gminy.

Obie formy wspierane są finansowo środkami Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, co daje możliwość bezpłatnego uczestnictwa w Terapii Zajęciowej a przypadku Zakładu Aktywności Zawodowej uzyskanie zatrudnienia.

(wierzchoslawice.pl)