MEGAMOCNI

Stare Dobre Małżeństwo zagra charytatywnie w Elblągu

charytatywnie Elbląg konce SDM

Dodano 2014-01-16 12:53:45 | Autor: Emil Kowalski

W Elblągu w Teatrze im. A. Serwuka odbędzie się koncert charytatywny w którym wystąpi zespół Stare Dobre Małżeństwo. Impreza będzie miała miejsce 31 stycznia 2014 roku i rozpocznie  się o godz. 19.00. 

Koncert będzie zbiórką pieniędzy na rehabilitację dwójki niepełnosprawnych dzieci oraz na renowację protezy dla niepełnosprawnej siatkarki Joanny.

Potrzebujące dzieci to Julia i Mateusz. Julia ma 9 lat i choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Nie jest samodzielna – nie mówi i jest sparaliżowana. 3,5 letni Mateusz cierpi na dysfunkcję ruchu i pilnie  potrzebuje pionizatora dynamicznego, który pomoże w jego rehabilitacji.

Zgromadzone podczas koncertu środki, trafią również na pomoc dla siatkarki, która potrzebuje ulepszenia jej protezy. Joanna trenuje w Integracyjnym Klubie Sportowym Atak. W 1990 roku uległa wypadkowi, w wyniku którego straciła lewą nogę na wysokości podudzia. Gra w kadrze siatkarek na siedząco.

Stare Dobre Małżeństwo to zespół, który wykonuje poezję śpiewaną. W jego repertuarze można usłyszeć teksty wierszy Stachury, Adama Ziemianina, Józefa Barana, Bolesława Leśmiana oraz innych znanych poetów. Muzykę komponuje Krzysztof Myszkowski. Ich brzmienia opierają się na dźwiękach gitar. Podczas koncertu w Elblągu, SDM zagra zarówno najnowsze utwory z płyty „Mówi mądrość”, którą wydali w roku ubiegłym jaki całą gamę starszych przebojów.

Koncert potrwa dwie godziny. Jego organizatorem jest Lions Club Elbląg Truso. Bilety na koncert można nabyć w kasie teatru.

info własne