MEGAMOCNI

Stare Miasto w Sieradzu nieprzyjazne wózkowiczom

chodniki Sieradz wózek

Dodano 2014-05-22 08:35:10 | Autor: Jacek Gibel

Sieradzcy niepełnosprawni żądają likwidacji barier architektonicznych na Starym Mieście. Ich zdaniem, granitowa nawierzchnia ulic znacznie utrudnia poruszanie się osobom na wózkach.

Jedzie się jakby na minach, podskakuje się - mówi pan Andrzej, jeden z mieszkańców mających ten problem. - Na wózku ręcznym, kiedy ktoś pcha to może się zablokować wózek, bo są cienkie koła. Przy elektrycznym są już szerokie. Jeżeli ktoś jest słabszy to na wózku ręcznym się nie przedostanie, nie ma szans przejazdu.

Granitowa nawierzchnia pojawiła się na Starym Mieście na skutej trwającej rewitalizacji. Wiceprezydent  Cezary Szydło mówi, że tego typu problemy są nieuniknione w zabytkowej części miasta.

Pewnie jakieś utrudnienie dla osób jeżdżących na wózku jest. Ale trzeba zwrócić uwagę, że chodniki wykonane są z równych płyt granitowych, a przejścia dla pieszych z drobniejszej kostki granitowej by umożliwiała przejechanie wózkiem.

Magistrat bierze pod uwagę budowę nowych przejść, jednak nie nastąpi to szybko. Prace będzie można rozpocząć dopiero, gdy rozliczony zostanie trwający unijny projekt rewitalizacji.

zdj. radiolodz.pl

(inf. własna/radiolodz.pl)