MEGAMOCNI

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie będzie miało windę

bez_barier Dzierżoniów Winda

Dodano 2014-06-11 13:22:27 | Autor: Jacek Gibel

Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa windy w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Wczoraj podpisana została umowa z wykonawcą.

Co roku w powiecie dzierżoniowskim realizowane są inwestycje ułatwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Bariery architektoniczne zniesione zostały już między innymi w I i II LO w Dzierżoniowie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodziny oraz budynku Starostwa przy ul. Świdnickiej 38.

Teraz o oszkloną windę zewnętrzną wzbogaci się budynek główny Starostwa Powiatowego w Rynku 27. Winda powstanie na terenie podwórka wewnętrznego, a dojście do niej będzie prowadziło od ul. Krasickiego (wejście do Powiatowego Urzędu Pracy).

Budowa windy jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Od kilku lat były one sygnalizowane w ankietach badających satysfakcję klientów z jakości usług świadczonych przez urząd - mówi starosta Janusz Guzdek.

W budynku znajduje się nie tylko starostwo, ale i Urząd Pracy. Osoby niepełnosprawne i mające problemy z poruszaniem się zyskają więc łatwiejszy dostęp do obu tych instytucji.

Koszt inwestycji wyniesie 629 tys. zł. Kwotę blisko 150 tys. zł na budowę windy powiat dzierżoniowski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Wczoraj podpisano umowę z wykonawcą - firmą PUH WIWRA W. Pilawa z Gdańska. Prace potrwają do 3 października.

zdj. pow.dzierzoniow.pl

(inf. własna/pow.dzierzoniow.pl)