MEGAMOCNI

Starostwo Powiatowe w Olkuszu będzie dostępne dla niepełnosprawnych

bariery Olkusz starostwo Urzędy

Dodano 2013-07-25 08:45:23 | Autor: Emil Kowalski

Rozpoczął się remont Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Obiekt od dawna wymagał gruntownej renowacji oraz dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja obejmuje przystosowanie pomieszczeń i wejść do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gruntowny remont obejmuje wejście do starostwa, gdzie barierą są główne schody, utrudniające życie także matkom z małymi dziećmi.

Zostanie również zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych, którą będzie można się dostać na wszystkie kondygnacje, poza najniższą. Na parter, osoby na wózkach będą musiały wchodzić wejściem bocznym, które jest właśnie przebudowywane. Będą poszerzone korytarze na parterze i I piętrze.

W obecnym czasie, są prowadzone prace przy drugim wejściu do budynku, które prowadzi do najniższej kondygnacji. Na ganku z tarasem, powstaną schody i pochylnia dla osób niepełnosprawnyc. Natomiast na I piętrze, trwa przebudowa toalety, również z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Będzie ściągnięty dach, który ma przejść gruntowną naprawę.

Na 15 listopada br. planowane jest ukończenie pierwszego etapu prac. Wydatki całej inwestycji sięgają około 800 tysięcy złotych.

O tej inwestycji, pisaliśmy również w artykule "Plany dostosowania olkuskich urzędów"

info. własne/Dziennik Polski

zdj. Wikipedia