MEGAMOCNI

Starsze zlecenia na wyroby medyczne będą honorowane do 30 czerwca 2014 r.

medycyna NFZ wyroby

Dodano 2014-01-16 10:10:25 | Autor: Emil Kowalski

6 grudnia 2013 r. weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (DzU z 2013, poz. 1565). NFZ informuje na swojej stronie, że do 30 czerwca 2014 r. obowiązuje okres przejściowy i honorowane będą zlecenia na realizacje zakupu wyrobów medycznych wystawione przed datą wejścia w życie ww. rozporządzenia.

Nowe rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku. Zgodnie z nowymi zasadami wypisywanie przez lekarzy zleceń na zaopatrzenie w refundowane wyroby medyczne wymaga określenia nowej nazwy wyrobu medycznego ze wskazaniem grupy (litera) i liczby porządkowej określonej w załączniku do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. (NFZ)

NFZ informuje także, że w przypadku, gdy zlecenie zawiera nazwę wyrobu medycznego oraz wskazanie grupy i liczby porządkowej na podstawie rozporządzenia, które utraciło swoją moc, Narodowy Fundusz Zdrowia dołoży wszelkich starań, aby skorygować i uaktualnić dane ze zlecenia bez konieczności ponownej wizyty pacjenta u lekarza, który wystawił zlecenie.