MEGAMOCNI

Stołówka w szczecińskim SOSW jednak będzie istnieć

SOSW Szczecin

Dodano 2013-07-16 09:34:02 | Autor: Jacek Gibel

O tę decyzję rodzice i nauczyciele szczecińskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci słabo słyszących przy ul. Grzymińskiej walczyli od dawna. Stołówka w SOSW zostanie wyremontowana.

Poniedziałkowa sesja rady Szczecina zaczęła się ok. godz. 11.10 od tematów oświatowych. Zanim przewodniczący RM Jan Stopyra odczytał porządek obrad, o głos poprosiła Maria Twardochleb, dyrektor szczecińskiego SOSW.

Chodziło o pieniądze na remont kuchni i stołówki w ośrodku. Wydział oświaty planował wprowadzić przy Grzymińskiej catering. Dyrektorka placówki tłumaczyła, że większość dzieci korzysta z internatu i czterech posiłków dziennie, w dodatku wiele z nich jest na specjalnej diecie i musi przyjmować leki o określonej porze, z tego powodu catering nie jest odpowiednim rozwiązaniem. W dodatku remont stołówki planowany był od lat.

Na szczęście dla podopiecznych, radni i prezydent Piotr Krzystek dali się przekonać argumentacji dyrektor ośrodka.

Dziękuję panu prezydentowi i państwu radnym za wrażliwość na potrzeby dzieci. Dziękuję za to, że w budżecie znalazła się pokaźna kwota na rozpoczęcie remontu. - powiedziała Twardochleb.

Według szacunków Urzędu Miasta, prace budowlane i wyposażenie kuchni oraz stołówki mogą kosztować ok. 1,5 mln zł. Na pierwszy etap prac - m.in. osuszenie budynku, wykonanie izolacji - potrzeba ok. 600-700 tys. zł.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/gazeta.pl)