MEGAMOCNI

Stowarzyszenie Budujemy Przystań wita pierwszy dzień wiosny

Dzieci Radom wiosna

Dodano 2014-03-24 07:36:56 | Autor: Jacek Gibel

Stowarzyszenie Budujemy Przystań z Radomia, działające na rzecz dzieci niepełnosprawnych i prowadzące Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, już powitało wiosnę. Poniżej prezentujemy krótką relację z pobytu ich podopiecznych w Muzeum Wsi Radomskiej.

Zima jest fajna, ale bez śniegu nudna! – zgodnie i od dawna mówiły dzieci z Przystani. Wybrały się więc na wycieczkę, żeby przegonić nudę, pożegnać  Panią Zimę i cieszyć się z Pierwszego Dnia Wiosny. Odpowiednim do tego miejscem jest Muzeum Wsi Radomskiej.

Dzisiaj nie zatrzyma nas nawet deszcz – oznajmiły organizatorki, panie: Justyna i Iza. – Dzieci tak długo czekały na to wyjście, że jesteśmy przygotowane na każdą okoliczność. Mamy parasole, prowiant i bardzo dużo dobrego humoru! Powinno wystarczyć!

Muzeum przywitało nas zapachem lasu, pięknymi widokami i... wesołym zwierzyńcem. Czarne barany i dumne kaczki przypadły dzieciom do gustu. Parasole nie przydały się, na szczęście. Może dlatego, że poskutkowały prośby o ładną pogodę wyśpiewane przez uczniów podczas zabawy.

Gospodarze zaopiekowali się cudownie naszymi dziećmi i przygotowali dla nich warsztaty. Własnoręcznie wykonane przez uczniów małe marzanny zabraliśmy później do szkoły, ale dużą Pannę Marzannę  zatopiliśmy w stawie, jak każe tradycja. – Niech spłynie do morza, jak zima – stwierdził jeden z uczestników wycieczki. Do placówki zabraliśmy też pięknie przystrojony przez dzieci Zielony Gaik, dzięki któremu zima ma na dobre zostać przegnana z naszego podwórka. Pełni wrażeń, szczęśliwi i objedzeni kiełbaskami z ogniska, które było kolejną niespodzianką, wróciliśmy do domów z myślą, że Muzeum Wsi Radomskiej jest świetnym miejscem, do którego chcemy często wracać. Kto wie, może lato również tam przywitamy.

(zdj. i info - mat. prasowe)