MEGAMOCNI

Strajkujący pod śląskim NFZ wigilię spędzą w domu

NFZ strajk Śląskie wigilia

Dodano 2013-12-24 10:11:02 | Autor: Emil Kowalski

Wczoraj wieczorem, 23 grudnia pracownicy EuroMedic, którzy od tygodnia prowadzą strajk okupacyjny pod siedzibą Śląskiego Oddziału NFZ, zawiesili protest. Decyzja jest związana z zapowiedzianymi na 24 grudnia rozmowami z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Dzięki zawieszeniu akcji protestacyjnej, pracownicy wyrażają wolę jak najszybszego rozwiązania problemu i nie chcą wywoływać większej presji tak aby wszystko przebiegło w należytym porządku.

Pertraktacje reprezentacji uczestników protestu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia będą miały miejsce dzisiaj 24 grudnia o godz. 10.00 w siedzibie resortu. Według strajkujących, którzy swój protest prowadzą od 17 grudnia, brak kontraktu oznacza dla placówki likwidację, a dla 400-osobowej załogi szpitala utratę pracy. Czytaj o strajku tutaj.

W poniedziałek 23 grudnia uczestnicy protestu zorganizowali przed siedzibą Śląskiego Oddziału NFZ spotkanie wigilijne. Zatrudnieni w EuroMedic i ich krewni na parkingu przed gmachem NFZ dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Kolędy koncertowała im górnicza orkiestra wyjątkowo ściągnięta na tę spontaniczną Wigilię.

info. własne/solidarnosckatowice.pl