MEGAMOCNI

Suwałki inwestują w windy

bez_barier PFRON Przychodnie Suwałki szkoła windy

Dodano 2014-08-06 10:01:57 | Autor: Jacek Gibel

Suwałki stają się coraz bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym. W mieście pojawiły się - bądź pojawią w najbliższym czasie - aż trzy windy ułatwiające korzystanie przez wózkowiczów z obiektów użyteczności publicznej.

Jako pierwsza, o windę wzbogaciła się przychodnia lekarska przy ulicy Waryńskiego. Walczyli o nią niepełnosprawni, często starsi i schorowani pacjenci. Dzięki niej, możliwe będzie dostanie się do gabinetów lekarskich znajdujących się na piętrze budynku. Inwestycja zrealizowana została z miejskiego budżetu i pochłonęła ponad 70 tysięcy złotych.

Niedługo winda pojawi się też w innej placówce medycznej - przy ulicy Putry. Tu problemem również jest dostęp do lekarzy urzędujących na wyższych kondygnacjach budynku. Aby dostać się do laryngologa, okulisty czy na badanie USG, trzeba pokonać strome schody.

Ostatnia inwestycja - dofinansowana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - zostanie poczyniona w Zespole Szkół nr 3 z oddziałami integracyjnymi. Budynek, w którym uczą się między innymi licealiści, zostanie wyposażony w windę już w nadchodzącym roku szkolnym.

zdj. freeimages.com

(inf. własna/radio.bialystok.pl)