MEGAMOCNI

Swansea 2014 - trzydzieści jeden polskich medali

lekkoatletyka mistrzostwa Swansea2014

Dodano 2014-08-25 09:04:28 | Autor: Jacek Gibel

Zakończyły się mistrzostwa Europy niepełnosprawnych lekkoatletów w brytyjskim Swansea. Polska uplasowała się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej, zdobywając aż trzydzieści jeden medali, w tym sześć z najcenniejszego kruszcu.

W trakcie weekendowych zmagań nie zawiedli Bartosz Tyszkowski - brązowy medalista w konkurencji oszczepu - i Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu. Pierwszy z nich wygrał konkurencję pchnięcia kulą, ustanawiając wynikiem 12.83 m rekord życiowy, drugi - pokonując poprzeczkę na wysokości 2.17 m, poprawił rekord świata (zresztą własny) sprzed roku, z Lyonu.

Klasyfikację medalową wygrała Rosja (41 złotych, 29 srebrnych, 18 brązowych) przed Ukrainą (17-8-18) i gospodarzami, Wielką Brytanią (16-19-17). Polacy zdobyli 6 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych medali, co dało im ósme miejsce.