MEGAMOCNI

„Świat NIKIFORÓW” - konkurs plastyczny dla niepełnosprawnych umysłowo

fundacje konkursy Kos-Krauze Krauze plastyka

Dodano 2013-01-03 12:33:36 | Autor: Emil Kowalski

Fundacja „Wspólna Droga” United Way Polska zaprasza serdecznie do udziału w VII edycji konkursu plastycznego „Świat NIKIFORÓW”, skierowanego do uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego kraju. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach tematycznych: „Zwierzęta – moi przyjaciele” oraz „Święta Bożego Narodzenia”.

Celem konkursu jest rozwój osobisty artystów z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami psychicznymi oraz przezwyciężanie ich izolacji społecznej, a także zwrócenie uwagi opinii publicznej na walory artystyczne i dekoracyjne sztuki osób niepełnosprawnych i zachęcanie do zdobienia nią wnętrz prywatnych, firmowych oraz przestrzeni miejskiej.

Konkurs przyczynia się do propagowania arteterapii, jako skutecznej formy rehabilitacji i formy uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym, wyłonienia szczególnie utalentowanych twórców, tworzenia kolekcji dobroczynnych kart świąteczno-noworocznych.

Nagrodą dla laureatów konkursu oraz ich instruktorów będzie, podobnie jak w ubiegłych latach, udział w profesjonalnych warsztatach plastycznych w Domu Pracy Twórczej warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dłużewie oraz profesjonalne zestawy materiałów plastycznych, wręczane podczas tradycyjnej Gali. Wyróżnione prace prezentowane będą na wystawach we wnętrzach muzealnych i przestrzeni miejskiej.

Termin nadsyłania prac (wraz z wymaganymi załącznikami) upływa 25 stycznia 2013r. (liczy się data stempla pocztowego). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca lutego 2013 r. na stronie internetowej Fundacji www.nikifory.pl, zaś autorzy 20 najlepszych prac zostaną poinformowani o wynikach konkursu drogą listowną. Szczegółowych informacji udziela Pani Dorota Labryszewska, Koordynator Programu „NIKIFORY”,

tel. (22) 621 28 09 lub 606 515 009, e-mail: d.labryszewska@wspolnadroga.pl

Program realizowany jest w partnerstwie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Państwowym Muzeum Etnograficznym, Muzeum Łazienki Królewskie, oraz Centrum Sztuki Współczesnej. Ambasadorami programu są twórcy filmu „Mój Nikifor” – Państwo Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze.

zdj. i artykuł - Fundacja "Wspolnadroga.pl"