MEGAMOCNI

Szansa dla niepełnosprawnych z Wałbrzycha

praca Wałbrzych

Dodano 2013-07-04 09:48:48 | Autor: Jacek Gibel

Fundacja im. De Gaulle'a w Wałbrzychu ogłasza nabór kandydatów do Zakładu Aktywności Zawodowej.

Projekt jest odpowiedzią na problem niewystarczającej aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z regionu wałbrzyskiego oraz dużej stopy bezrobocia w tej grupie społecznej.

Zakład Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu skierowany jest do osób niepełnosprawnych posiadających znaczny stopień niepełnosprawności.

W planach jest uruchomienie dwóch podstawowych rodzajów działalności:
- e-księgowości,
- call center.

W późniejszym terminie zostaną uruchomiane także:

- digitalizacja danych,
- pozycjonowanie stron internetowych,
- serwery tematyczne.

Osoby niepełnosprawne zakwalifikowane do pracy w Zakładzie będą mogły - w zależności od indywidualnych predyspozycji zawodowych określonych przez doradcę zawodowego - podjąć zatrudnienie w każdym z tych rodzajów działalności bez względu na posiadane umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

Organizatorzy planują dodatkowo uruchomienie przy Zakładzie spółdzielni socjalnej, w której znajdą zatrudnienie osoby niepełnosprawne z umiarkowanym bądź lekkim stopniem niepełnosprawności. Spółdzielnia socjalna na początku swojej działalności będzie świadczyć usługi na rzecz Zakładu. Z biegiem czasu organizatorzy planują zwiększać wachlarz świadczonych przez nią usług oraz grono zadowolonych klientów.

Kartę zgłoszenia do projektu można pobrać tutaj.

(inf. własna/zaz-walbrzych.org)