MEGAMOCNI

"Szczecin przyjazny osobom niepełnosprawnym", odsłona druga

bez_barier komunikacja niesłyszący Szczecin

Dodano 2013-04-15 10:19:11 | Autor: Jacek Gibel

Niedawno pisaliśmy o problemach szczecińskich niepełnosprawnych między innymi z komunikatami na dworcach PKP i PKS. Miło słyszeć, że spółki postanowiły przynajmniej częściowo poprawić ten stan rzeczy.

Rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, Krzysztof Łańcucki, powiadomił, że od piątku wprowadzone zostało wyświetlanie dodatkowych informacji na tablicach dworca. Dodatkowo, do 2015 roku ma nastąpić całkowita modernizacja obiektu, uwzględniająca potrzeby niepełnosprawnych, w tym niesłyszących. Rozwiązania mają być konsultowane m.in. z Polską Fundacją Osób Słabosłyszących.

Przedstawiciele fundacji zwracają uwagę na fakt, że również wyświetlanie dodatkowych komunikatów będzie tylko częściowo skuteczne - mówi Łańcucki. - Dlatego w opiniach eksperckich rozważane są także tzw. pętle indukcyjne umożliwiające wykorzystanie aparatów słuchowych i telefonów komórkowych.

Nieco większy problem jest z przystosowaniem dworca PKS Szczecin. Obiekt nie posiada bowiem tablic świetlnych, jednak kierownik zapewnił, że przemyśli, jak rozwiązać problem. Biorąc pod uwagę, że szczeciński PKS ma nawet dyżurną ruchu znającą język migowy, można liczyć, że na myśleniu się nie skończy.

Uwaga!

Jesli masz swoje miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych lub niedostosowane do ich potrzeb, możesz takie dodać do naszego zbioru na mapie pod linkiem DODAJ MIEJSCE.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/gazeta.pl)