MEGAMOCNI

Teatr Arka zaprasza na „Bal u Hawkinga”

aktorzy spektakl teatr Wrocław

Dodano 2013-06-11 20:27:27 | Autor: Emil Kowalski

Jak już informowaliśmy w artykule „Niepełnosprawni aktorzy pokażą swój talent w Edynburgu” z 9 kwietnia br., Teatr Arka z Wrocławia, będzie reprezentował polską twórczość na festiwalu w Edynburgu. Tymczasem 24 czerwca, aktorzy zapraszają na spektakl przedwyjazdowy.

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie dotyczyć wybitnego naukowca Stephena Hawkinga. Będzie to interpretacja dorobku tego naukowca, który jak wiemy jest całkowicie sparaliżowany i nie może nawet mówić.

Plakat "Bal u Hawkinga" - teatrarka.pl

Twórcy „Balu u Hawkinga” stawiają mocne pytania o istotę niepełnosprawności. Czy ciało, które w całości jest funkcjonalne należy nazywać pełnosprawnym, a ciało z defektami niepełnosprawnym? Co decyduje o tej kategoryzacji? Stygmatyzm społeczny czy diagnoza medyczna? Czy niepełnosprawni mają prawo do swojej cielesności, miłości, spełnienia w relacjach damsko-męskich?

Spektakl teatralny jest sprzeciwem wobec konformizmu oraz wiary w płytkie wartości. Ma formę odważnej i pozytywnej dyskusji w teatrze o cielesności osób niepełnosprawnych.

Bilety można już rezerwować:

Rezerwacja biletów:

teatr@teatrarka.pl

tel. (71 )723-78-03; 500-423-919

www.teatrarka.pl

Przeczytaj również artykuł zapowiadający festiwal w Edynburgu, na którym będzie obecny Teatr Arka - tutaj