MEGAMOCNI

Teatr ruchu w obrazie widzianym bez lustra

niedowidzący niewidomi Szczecin teatr warsztaty

Dodano 2014-07-14 12:54:25 | Autor: Jacek Gibel

Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Biurem Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademickim Centrum Kultury organizuje warsztaty taneczno-teatralno-ruchowe dla osób niewidomych i niedowidzących pt. "Teatr ruchu w obrazie widzianym bez lustra".

Warsztaty mają na celu walkę z problemami natury psychologicznej i emocjonalnej, będącymi codziennym problemem osób niewidomych i niedowidzących, a także wypełnienie luki w dostępie tej grupy społecznej do różnych form kultury. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do interakcji z drugą osobą, a także likwidację barier psychologicznych wynikających z niepełnosprawności.

Osoby, które wezmą udział w warsztatach, będą miały okazję do zapoznania się z takimi dziedzinami kultury jak teatr, muzyka, taniec czy pantomima. Zajęcia prowadzone będą z użyciem techniki improwizacji kontaktowej (CI) i ruchu tańca.

Oprócz tego, "Teatr ruchu" wykorzystuje również ćwiczenia z emisji głosu, autoprezentacji i motywacji. Warsztaty będą zawierały również metody nowoczesnej rehabilitacji i terapii, z wykorzystaniem elementów psychodramy.

Zajęcia poprowadzi Jerzy Norbert Grzegorek - kierownik Akademickiego Centrum Kultury. Grzegorek ma za sobą doświadczenie pedagogiczne, metodyczne, reżyserskie oraz choreograficzne i taneczne. Podczas trwania warsztatów będzie również możliwość skorzystania z porad psychologa oraz pomocy tyflospecjalisty Fundacji.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch turach po 9 dni w godzinach 10-14. Ostatniego dnia warsztatów uczestnicy wystawią przed publicznością etiudę. W razie powodzenia inicjatywy, niewykluczona jest jej kontynuacja w przyszłych latach oraz dłuższa obecność w kalendarzu imprez kulturalnych na terenie Szczecina.

Terminy warsztatów "Teatr ruchu w obrazie widzianym bez lustra":

I tura: 21.07. - 31.07.2014.
II tura: 4.08. - 14.08.2014.

Spotkania odbędą się w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Malczewskiego 10-12)

zdj. freeimages.com

(inf. własna/mmszczecin.pl)