MEGAMOCNI

Teatr w wykonaniu osób niepełnosprawnych opanuje Wodzisław Śląski

artyści konkursy Śląskie teatr Wodzisław

Dodano 2013-10-01 11:01:57 | Autor: Emil Kowalski

Para-buch, teatr w ruch” czyli przegląd teatrów osób niepełnosprawnych w Wodzisławiu Śląskim, rusza 30 października. Obecność obowiązkowa dla ludzi, którzy kochają teatr i lubią tworzyć teatralną przestrzeń.

Przegląd został przygotowany z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów.

Zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy też sukces i uznanie to elementy wydarzenia i organizatorzy wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób niepełnosprawnych Celem projektu jest integracja środowiska amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych w obszarze działań kulturalnych, jak i wzrost umiejętności komunikacyjnych.

Wszystko to z myślą o zespołach teatralnych działających przy specjalnych ośrodkach, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy związkach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo.

W tym roku to niezwykle wydarzenie odbędzie się 30 października. Dla uczestników przeglądu dzięki dofinansowaniu z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przygotowane zostało sporo atrakcji: warsztaty bębniarskie, ruchowe oraz plastyczne. Jako gość specjalny zaśpiewa laureat festiwalu "Zaczarowana Piosenka".

Aby wziąć udział w konkursie, należy dokonać zgłoszenia, które należy nadsyłać do 18 października. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, znajduje się na stronie internetowej WCK Wodzisław Śląskitutaj.