MEGAMOCNI

Tego nikt jeszcze nie dokonał - 3800 km rowerem dla niepełnosprawnych po Europie

bez_barier rowerzyści wyczyny

Dodano 2013-04-10 10:33:25 | Autor: Emil Kowalski

Krzysztof Jastrzębski – niepełnosprawny kolarz, chce dokonać niebywałego wyczynu – wyruszył wczoraj w trasę dookoła Europy, która łącznie liczy 3800 km i chce przejechać przez Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Belgię, Holandię oraz Niemcy. Start miał miejsce w Łodzi przy XXIV LO na ul. Marysińskiej. Średnia długość odcinka pokonywanego dziennie to około 250 km.

Takiego wyczynu, nikt jeszcze nie dokonał. Pan Krzysztof był niegdyś dziesięcioboistą. Jednak nie miał życiowego szczęścia i w wyniku choroby nowotworowej stracił obydwie nogi. Teraz musi jeździć na wózku.

Przygotowania do wyprawy trwały kilka lat. Sportowiec jedzie na specjalistycznym, trójkołowym rowerze, napędzany siłą rąk. Pokonanie obranej trasy docelowo, ma zająć około dwóch tygodni. Jednak nie sposób precyzyjnie tego przewidzieć, chociażby ze względu na zmienność pogody. Ale Pan Krzysztof jest pełen optymizmu i ma doświadczenie w poruszaniu się w takich warunkach. Zresztą to zawodnik licencjonowany Polskiego Związku Kolarstwa i jest członkiem Akademickiego Klubu Sportowego. Brał udział w wielu zawodach sportowych.

Podczas całej podróży, Pan Krzysztof będzie miał stałe wsparcie w postaci zaplecza technicznego. Będą mu podawane różne odżywki, batony, picie. To będzie podstawowe wyżywienie sportowca przez najbliższe dwa tygodnie.

Życzymy powodzenia!!

zdj. flickr.com