MEGAMOCNI

Telewizja Polska TVP dla niepełnosprawnych dzieci ze Szczecinka

Dzieci pomoc Szczecinek

Dodano 2013-06-11 09:46:46 | Autor: Emil Kowalski

”Pomóżmy najmłodszym pokonać bariery” – tak brzmi nazwa projektu realizowanego w powiecie szczecińskim. Wszystko to dzięki TVP, która przeprowadziła akcję „Reklama Dzieciom 2012” i finansuje przedsięwzięcie.

Głównym celem projektu jest wsparcie społecznego funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych poprzez prowadzenie systematycznej i kompleksowej rehabilitacji oraz efektywnego zindywidualizowanego systemu pomocy dzieciom niepełnosprawnym, w stopniu zapewniającym im m.in.: możliwość właściwego rozwoju, osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu samodzielności, zniwelowania występujących dysfunkcji . – czytamy na portalu powiat.szczecinek.pl

Projekt jest skierowany do dzieci poniżej 16 roku życia z terenu powiatu szczecineckiego, korzystające z usług Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku. Inne kryteria akceptacji to: zła sytuacja materialna i bytowa w rodzinie, potrzeba rehabilitacji poparta zaświadczeniem lekarskim, zamieszkanie we wsi lub małej miejscowości.

Wymagane dokumenty kandydatów:

Wniosek wypełniony w języku polskim,

Zaświadczenie o dochodach rodziców/opiekunów

Zaświadczenie od lekarza specjalisty,

Kserokopia dowodu osobistego opiekuna prawnego.

Poniżej znajduje się wniosek do pobrania i wypełnienia, który należy zgłosić do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wiatracznej 1, w Szczecinku w terminie, nie później niż 28 czerwca 2013 r. pokój nr 13.

Wniosek PDF

Osobą udzielającą szczegółowych informacji jest Monika Lisaj-Łozińska tel. 0947137104

info. własne/powiat.szczecinek.pl