MEGAMOCNI

Tenisowy Puchar Świata na wózkach - rozlosowano grupy

Antalya Batycki Fabisiak Jaroszewski Kruszelnicki tenis

Dodano 2013-05-20 09:36:52 | Autor: Jacek Gibel

Wczoraj w tureckiej Antalyi rozlosowano grupy Drużynowego Pucharu Świata w tenisie na wózkach, który potrwa przez cały bieżący tydzień. Polacy występują na tej imprezie w najwyższej klasie rozgrywkowej, Grupie I.

Nasi reprezentanci - podobnie jak pozostałe 11 ekip z Grupy I - zmagania rozpoczną jednak dopiero jutro. W poniedziałek odbędą się spotkania w Grupie II, Grupie Światowej kobiet oraz w turniejach quadów i juniorów.

Polacy nie trafili do łatwej grupy. Zmierzą się z obrońcami tytułu, rozstawionymi z numerem 2 Francuzami oraz ekipą Tajlandii, zwycięzcy zeszłorocznych rozgrywek w Grupie II. Faworytami nie tylko grupy, ale i całego turnieju są właśnie Tricolores, którzy mimo nieobecności Michaela Jeremiasza (8 w rankingu) i tak mają w składzie Stephane'a Houdeta (2 w rankingu), Nicolasa Peifera (10) i Frédérica Cattaneo (12). Dla porównania - najwyżej notowany z Polaków to Tadeusz Kruszelnicki, który zajmuje 19 miejsce. W polskiej ekipie znaleźli się także: Kamil Fabisiak (54), Albin Batycki (44) i Piotr Jaroszewski (32).

Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzą się ze sobą w formacie turniejowym w walce o miejsca 1-4, ekipy z drugich miejsc - o pozycje 5-8, a ostatnie drużyny w grupach - o 9-12.

Pełna drabinka Grupy I mężczyzn dostępna jest tutaj.